Pištoľ na čistenie dpf - JLM DPF Cleaning Toolkit

Pištoľ na čistenie DPF, FAP filtra pomocou prípravku JLM DPF Cleaning & Flush Fluidpack. Prípravok je určený na čistenie silne znečistených a upchatých filtrov pevných častíc. Sada je vhodná pre servisy, Čistenie DPF s touto súpravou zvládnej ak si šikovný mechanik a chceš si vyčistiť DPF svojpomocne, bez nutnosti demontáže.

Skladom (1 ks)
Kód: 25808
Značka: JLM
€189,60

 Obsah balenia

 1. Striekacia pištoľ na stlačený vzduch s tlakovým regulátorom
 2. Pružná, priehľadná hadica - dĺžka 1,5 m
 3. Kužeľová rozprašovacia dýza

Nádrž pištole je špeciálne upravená, kvôli korozívnosti kvapalín. Ak by nebola nádržka upravená, hrozilo by znečistenie filtra. Vďaka dostatočne dlhej a flexibilnej hadici s rozprašovacou dýzou je vhodná pre väčšinu výrobcov DPF / FAP filtrov. Čistiť môžete filtre bez ohľadu na to, kde sa v aute nachádzajú.

Vlastnosti

 • obnova a čistenie upchatých FAP, DPF filtrov pevných častíc
 • pištoľou vyčistíš filter bez demontáže a rozoberania filtra
 • kompatibilita s väčšinou automobilov
 • tento spôsob čistenia nepoškodzuje filter ani iné súčasti auta
 • čistiaca kvapalina rozpúšťa nezhorené zvyšky oleja
 • cenovo dostupná alternatíva a prevencia vočí oprave / výmene DPF / FAP filtra
 
 
Video ako funguje DPF. Regenerácia a čistenie DPF.
 
Použitie
 1. Motor zahrejte na prevádzkovú teplotu a následne vypnite. Do nádrže aplikátora nalejte 0,5 litra prípravku JLM na čistenie DPF. Pripojte striekaciu pištoľ k stlačenému vzduchu (regulátor tlaku reguluje tlak automaticky na maximálne 5 barov).
 2. Ku gumovej hadici na prednom snímači tlaku filtra pevného častíc pripojte kónickú rozprašovaciu trysku. Kvapalinu na čistenie DPF postupne vstrekujte do DPF / FAP filtra počas približne 1 minúty. Vstrekovanie vykonávajte rovnomerne. Uistite sa, že čistiaca kvapalina netečie späť do nádrže rozprašovača a na horúci povrch motora.
 3. Čistiacu kvapalinu nechajte pôsobiť vo vnútri filtra 2 až 3 minúty. Pod výfukový systém zatiaľ umiestnite odpadovú nádobu na kvapaliny. Na 2 až 3 minúty naštartujte motor a udržujte medzi 2000 až 3000 otáčkami. Počas čistenia môže z výfuku vychádzať pena (bežný prejav čistenia). Následne motor vypnite.
 4. Nádrž naplňte 1,5 litrami čistiacej kvapaliny JLM Diesel DPF flush. Naštartujte motor a ku gumovej hadici na prednom snímači tlaku filtra pevných častíc opäť pripojte kónickú rozprašovaciu trysku.
 5. Motor opäť naštartujte na 2 až 3 minúty a udržujte v rozmedzí 2000 až 3000 otáčok. Preplachovú kvapalinu postupne vstrekujte cez DPF / FAP filter.Dbajte na to, aby ste použili celý objem balenia - 1,5 litra preplachovej kvapaliny pre dosiahnutie dokonalého prečistenia. Po čistení úplne vysušte hadicu senzora, nakoľko môže dôjsť k skresleniu hodnôt nameraných riadiacou jednotkou vozidla a spôsobiť poruchy.
 6. Pre dosiahnutie dokonalej regenerácie filtra pevných častíc pridajte do palivovej nádrže prípravok JLM Diesel Particulate Filter Cleaner. Následne spustite diagnostickým zariadením a riadiacou jednotkou automobilu, respektíve jazdou po diaľnici aspoň 20 minút, nútenú regeneráciu DPF / FAP filtra. Pri regenerácii dodržte pokyny výrobcu automobilu. Po použití dôkladne vyčistite vodou nástroj JLM DPF Cleaning Toolkit.

V prípade, že je filter v kritickom stave a ostane zapchatý aj po použití čistiaceho a preplachového prípravku JLM, je nutné FAP / DPF filter vymeniť.

 
Videonávod na čistenie a preplach DPF.
 

Odporúčame, aby ste pravidelne pridávali JLM Diesel DPF ReGen Plus do plnej palivovej nádrže, aby ste čo najlepšie udržiavali filter DPF v dobrej kondícii a zaručili čo najdlhšiu životnosť po čistení. V extrémnych prípadoch a hneď ako sa na palubnej doske rozsvieti kontrolka oranžového kontrolného DPF, odporúčame pridanie čistiaceho prostriedku JLM Diesel Particulate Filter Cleaner 375ml do paliva.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie