Pištoľ na čistenie dpf - JLM DPF Cleaning Toolkit

Pištoľ na čistenie DPF, FAP filtra pomocou prípravku JLM DPF Cleaning & Flush Fluidpack. Prípravok je určený na čistenie silne znečistených a upchatých filtrov pevných častíc. Sada je vhodná pre servisy, Čistenie DPF s touto súpravou zvládnej ak si šikovný mechanik a chceš si vyčistiť DPF svojpomocne, bez nutnosti demontáže.

Skladom (1 ks)
Kód: 25808
Značka: JLM
€195,80

 Obsah balenia

 1. Striekacia pištoľ na stlačený vzduch s tlakovým regulátorom
 2. Pružná, priehľadná hadica - dĺžka 1,5 m
 3. Kužeľová rozprašovacia dýza

Nádrž pištole je špeciálne upravená, kvôli korozívnosti kvapalín. Ak by nebola nádržka upravená, hrozilo by znečistenie filtra. Vďaka dostatočne dlhej a flexibilnej hadici s rozprašovacou dýzou je vhodná pre väčšinu výrobcov DPF / FAP filtrov. Čistiť môžete filtre bez ohľadu na to, kde sa v aute nachádzajú.

Vlastnosti

 • obnova a čistenie upchatých FAP, DPF filtrov pevných častíc
 • pištoľou vyčistíš filter bez demontáže a rozoberania filtra
 • kompatibilita s väčšinou automobilov
 • tento spôsob čistenia nepoškodzuje filter ani iné súčasti auta
 • čistiaca kvapalina rozpúšťa nezhorené zvyšky oleja
 • cenovo dostupná alternatíva a prevencia vočí oprave / výmene DPF / FAP filtra
 
 
Video ako funguje DPF. Regenerácia a čistenie DPF.
 
Použitie
 1. Motor zahrejte na prevádzkovú teplotu a následne vypnite. Do nádrže aplikátora nalejte 0,5 litra prípravku JLM na čistenie DPF. Pripojte striekaciu pištoľ k stlačenému vzduchu (regulátor tlaku reguluje tlak automaticky na maximálne 5 barov).
 2. Ku gumovej hadici na prednom snímači tlaku filtra pevného častíc pripojte kónickú rozprašovaciu trysku. Kvapalinu na čistenie DPF postupne vstrekujte do DPF / FAP filtra počas približne 1 minúty. Vstrekovanie vykonávajte rovnomerne. Uistite sa, že čistiaca kvapalina netečie späť do nádrže rozprašovača a na horúci povrch motora.
 3. Čistiacu kvapalinu nechajte pôsobiť vo vnútri filtra 2 až 3 minúty. Pod výfukový systém zatiaľ umiestnite odpadovú nádobu na kvapaliny. Na 2 až 3 minúty naštartujte motor a udržujte medzi 2000 až 3000 otáčkami. Počas čistenia môže z výfuku vychádzať pena (bežný prejav čistenia). Následne motor vypnite.
 4. Nádrž naplňte 1,5 litrami čistiacej kvapaliny JLM Diesel DPF flush. Naštartujte motor a ku gumovej hadici na prednom snímači tlaku filtra pevných častíc opäť pripojte kónickú rozprašovaciu trysku.
 5. Motor opäť naštartujte na 2 až 3 minúty a udržujte v rozmedzí 2000 až 3000 otáčok. Preplachovú kvapalinu postupne vstrekujte cez DPF / FAP filter.Dbajte na to, aby ste použili celý objem balenia - 1,5 litra preplachovej kvapaliny pre dosiahnutie dokonalého prečistenia. Po čistení úplne vysušte hadicu senzora, nakoľko môže dôjsť k skresleniu hodnôt nameraných riadiacou jednotkou vozidla a spôsobiť poruchy.
 6. Pre dosiahnutie dokonalej regenerácie filtra pevných častíc pridajte do palivovej nádrže prípravok JLM Diesel Particulate Filter Cleaner. Následne spustite diagnostickým zariadením a riadiacou jednotkou automobilu, respektíve jazdou po diaľnici aspoň 20 minút, nútenú regeneráciu DPF / FAP filtra. Pri regenerácii dodržte pokyny výrobcu automobilu. Po použití dôkladne vyčistite vodou nástroj JLM DPF Cleaning Toolkit.

V prípade, že je filter v kritickom stave a ostane zapchatý aj po použití čistiaceho a preplachového prípravku JLM, je nutné FAP / DPF filter vymeniť.

 
Videonávod na čistenie a preplach DPF.
 

Odporúčame, aby ste pravidelne pridávali JLM Diesel DPF ReGen Plus do plnej palivovej nádrže, aby ste čo najlepšie udržiavali filter DPF v dobrej kondícii a zaručili čo najdlhšiu životnosť po čistení. V extrémnych prípadoch a hneď ako sa na palubnej doske rozsvieti kontrolka oranžového kontrolného DPF, odporúčame pridanie čistiaceho prostriedku JLM Diesel Particulate Filter Cleaner 375ml do paliva.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu