Čistenie dpf - JLM DPF Cleaning & Flush Fluidpack

Sada na dôkladné čistenie DPF a preplach od usadenín bez nutnosti demontáže. Prípravok je určený pre profesionálov. Aplikácia prebieha nástrojom JLM Diesel DPF Cleaning Toolkit. Tento spôsob aplikácie šetrí veľké množstvo peňazí.

Skladom (1 ks)
Kód: 25807
Značka: JLM
€49,55
Kategória: Aditíva

Vlastnosti aditíva na čistenie DPF / FAP

 • čistí upchatý filter pevných častíc - DPF a FAP
 • obnovuje DPF/FAP a predlžuje životnosť
 • rozpúšťa nezhorené zvyšky oleja
 • nepoškodzuje filter pevných častíc, ani iné súčiastky
 • čistenie DPF / FAP filtra prebieha bez demontáže
 • vhodný pre väčšinu automobilov
 • cenovo dostupné riešenie oproti výmene filtra pevných častíc alebo čistenia s nutnosťou demontáže a servisných zásahov

Použitie

 1. Motor zahrejte na prevádzkovú teplotu a následne vypnite. Do nádrže aplikátora nalejte 0,5 litra prípravku JLM na čistenie DPF. Pripojte striekaciu pištoľ k stlačenému vzduchu (regulátor tlaku reguluje tlak automaticky na maximálne 5 barov).
 2. Ku gumovej hadici na prednom snímači tlaku filtra pevného častíc pripojte kónickú rozprašovaciu trysku. Kvapalinu na čistenie DPF postupne vstrekujte do DPF / FAP filtra počas približne 1 minúty. Vstrekovanie vykonávajte rovnomerne. Uistite sa, že čistiaca kvapalina netečie späť do nádrže rozprašovača a na horúci povrch motora.
 3. Čistiacu kvapalinu nechajte pôsobiť vo vnútri filtra 2 až 3 minúty. Pod výfukový systém zatiaľ umiestnite odpadovú nádobu na kvapaliny. Na 2 až 3 minúty naštartujte motor a udržujte medzi 2000 až 3000 otáčkami. Počas čistenia môže z výfuku vychádzať pena (bežný prejav čistenia). Následne motor vypnite.
 4. Nádrž naplňte 1,5 litrami čistiacej kvapaliny JLM Diesel DPF flush. Naštartujte motor a ku gumovej hadici na prednom snímači tlaku filtra pevných častíc opäť pripojte kónickú rozprašovaciu trysku.
 5. Motor opäť naštartujte na 2 až 3 minúty a udržujte v rozmedzí 2000 až 3000 otáčok. Preplachovú kvapalinu postupne vstrekujte cez DPF / FAP filter.Dbajte na to, aby ste použili celý objem balenia - 1,5 litra preplachovej kvapaliny pre dosiahnutie dokonalého prečistenia. Po čistení úplne vysušte hadicu senzora, nakoľko môže dôjsť k skresleniu hodnôt nameraných riadiacou jednotkou vozidla a spôsobiť poruchy.
 6. Pre dosiahnutie dokonalej regenerácie filtra pevných častíc pridajte do palivovej nádrže prípravok JLM Diesel Particulate Filter Cleaner. Následne spustite diagnostickým zariadením a riadiacou jednotkou automobilu, respektíve jazdou po diaľnici aspoň 20 minút, nútenú regeneráciu DPF / FAP filtra. Pri regenerácii dodržte pokyny výrobcu automobilu. Po použití dôkladne vyčistite vodou nástroj JLM DPF Cleaning Toolkit.

V prípade, že je filter v kritickom stave a ostane zapchatý aj po použití čistiaceho a preplachového prípravku JLM, je nutné FAP / DPF filter vymeniť.

 
 
 
Video ako funguje DPF. Regenerácia a čistenie DPF
 

 

Videonávod na čistenie a preplach DPF
 

Odporúčame, aby ste pravidelne pridávali JLM Diesel DPF ReGen Plus do plnej palivovej nádrže, aby ste čo najlepšie udržiavali filter DPF v dobrej kondícii a zaručili čo najdlhšiu životnosť po čistení. V extrémnych prípadoch a hneď ako sa na palubnej doske rozsvieti kontrolka oranžového kontrolného DPF, odporúčame pridanie čistiaceho prostriedku JLM Diesel Particulate Filter Cleaner 375ml do paliva.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie